Oferta
Artur Kasprzak
Zakład Wulkanizacyjny
ul. Krotoszyńska 139
63-400 Ostrów Wielkopolski

Zakład czynny:
pon-pt od 8.00 do 19.00
sob od 8.00 do 14.00

Formularz kontaktowy
Tel. 62 7354864
Kom. 502328753
Kom. 605546057
Właściwie ustawiona geometria kół gwarantuje bezpieczeństwo jazdy, pewne prowadzenie auta i prawidłowe zużycie opon. Podstawowymi parametrami ustawienia kół są: zbieżność kół, kąt ich pochylenia, kąt pochylenia osi sworznia zwrotnicy, a także kąt wyprzedzenia osi sworznia zwrotnicy.

Zbieżność kół

Zbieżność jest wartością wskazującą na wzajemne położenie względem siebie kół przednich albo tylnych patrząc od przodu pojazdu. Wartości zbieżności są wartościami dodatnimi. Jeżeli koła skierowane są na zewnątrz mówimy o rozbieżności, występują wtedy wartości ujemne. Prawidłowe ustawienie zbieżności albo rozbieżności zapewnia równoległy bieg kół, gdy pojazd jest w ruchu. Nieprawidłowe ustawienie może mieć ujemny wpływ na stabilność i kontrolowanie biegu pojazdu oraz na zużycie ogumienia.

Pochylenie koła

Jeżeli koło przy widoku pojazdu z przodu albo z tyłu pochylone jest na zewątrz, mówimy o dodatnim pochyleniu koła, jeżeli pochylone jest do wewnątrz, występuje pochylenie ujemne. Koła posiadające dodatnie pochylenie wykazują tendencję odbiegania od siebie podczas toczenia, natomiast koła o ujemnym pochyleniu tocząc się wykazują tendencję zbliżania się do siebie.